Warchlaki z Niemiec

Każda ferma tuczu trzody chlewnej do utrzymania swojej dochodowości potrzebuje stałej i pewnej dostawy warchlaka wysokiej jakości. Takie właśnie warunki zapewnia firma Venneker Polska, dostarczająca warchlaki. W swojej ofercie, przedstawia produkt wybranej przez klienta genetyki, preferowanego statusu zdrowotnego w przystępnej cenie. Przedstawiciele firmy Venneker profesjonalnie doradzają, przygotowują obiekty oraz pilotują zakup i chów warchlaków.

Polski rynek trzodowy składa się w większości z ferm tuczowych i ferm w cyklu zamkniętym. Ferm produkujących warchlaki na sprzedaż jest stosunkowo niewiele i zazwyczaj są to fermy ściśle współpracujące już z konkretnymi tuczarniami. Dlatego właśnie trudno znaleźć wystarczającą liczbę naszego rodzimego warchlaka. Oczywiście pracownicy firmy Venneker potrafią znaleźć rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, chcących taki towar. Zachęcam jednak do zapoznania się z ofertą zwierząt sprowadzanych z zagranicznych ferm, które pokrywają zapotrzebowanie na dużą liczbę warchlaka o odpowiednim statusie zdrowotnym.

Warchlaki można wybierać z wielu źródeł. Największym zainteresowaniem naszych klientów cieszą się zwierzęta z Danii i Niemiec.

Warto zainteresować się ofertą zwierząt z Niemiec, proponowaną przez firmę Venneker.

U Naszych zachodnich sąsiadów preferowane są trzy genetyki stad podstawowych: Choice – Genetics, Danbred i Topigs. Według DESTATIS (niemieckiego urzędu statystycznego) w listopadzie 2017 pogłowie trzody chlewnej w Niemczech wyniosło 27,5 mln sztuk. Liczba macior wynosiła 1,15 mln sztuk. Dla porównania pogłowie w Polsce w czerwcu 2017 wyniosło 11,353 mln szt. Firma Venneker Polska jako spółka – córka niemieckiej firmy Venneker ma bezpośredni kontakt z kilkoma czołowymi fermami oferującymi wysokiej jakości warchlaki przeznaczone do tuczu.

Warchlaki z Niemiec

Rynek niemiecki przykłada szczególną uwagę do mięsności i dlatego krzyżówki sprzedawanych warchlaków są tworzone z myślą o tym parametrze.

Firma Venneker proponuje towar z Niemiec o różnym statusie zdrowotnym na korzystnych warunkach finansowych. Doradcy Venneker Polska pomogą w dobraniu odpowiedniego materiału do tuczu. Podczas zakupu warchlaka, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego statusu zdrowotnego. Nie ma możliwości sprawdzenia statusu zdrowotnego na stronie internetowej jak często bywa to w przypadku warchlaków z Danii. Oferowane przez Venneker Polska warchlaki z Niemiec podobnie jak z Danii, mają określony status zdrowotny w wyniku przeprowadzanych okresowych badań na fermie i są one do wglądu dla zainteresowanych. Warchlaki z Niemiec dostarczane są w różnych przedziałach wagowych, w zależności od fermy i wymagań klienta, standardowo jest to około 25 kg.

Transport odbywa się wyspecjalizowanymi samochodami a czas dostawy jest znacznie krótszy niż w przypadku warchlaków z Danii – maksymalnie kilka godzin. Należy również zaznaczyć, że krótki czas transportu warchlaków z Niemiec przekłada się również na małe ubytki wagi, które często nie przekraczają 1000 gramów. Ważne jest żeby przed rozładunkiem zwrócić uwagę na poprawność wystawionych dokumentów i świadectw. Uwagi hodowcy powinny zostać odnotowane na dokumentach przewozowych, również dotyczące kondycji zwierząt i zgłoszone doradcom Venneker Polska. Procedura ta pozwala sprawnie rozwiązywać problemy.

Po dostarczeniu warchlaków przez Venneker Polska na Państwa fermy przedstawiciele firmy doradzą w kolejnych etapach tuczu jak również pomogą w sprzedaży przyszłych tuczników. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Venneker Polska i kontaktu z doradcami.